MIEJSCE ZAŁATWIENIA SPRAWY Urząd Gminy Zaniemyśl |
Godziny otwarcia: poniedziałek 8.00 – 16.00 |
WYMAGANE DOKUMENTY DO ZAŁĄCZENIA (dostępne poniżej)
Wniosek o ustalenie warunków zabudowy i inwestycji celu publicznego
Załączniki:
1) mapa zasadnicza lub, w przypadku jej braku, mapa ewidencyjna, pochodzące z państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, obejmujące teren, którego wniosek dotyczy, wraz z obszarem, na który inwestycja będzie oddziaływać, w skali 1:500 lub 1:1000, a w stosunku do inwestycji liniowych również w skali 1:2000, w postaci:
a) elektronicznej – w obowiązującym państwowym systemie odniesień przestrzennych albo
b) papierowej;
Mapa powinna przedstawiać aktualny stan zagospodarowania terenu objętego wnioskiem a także obejmować obszar niezbędny do przeprowadzenia analizy urbanistycznej, tj. wokół działki w odległości nie mniejszej niż trzykrotna szerokość frontu działki/działek objętej/objętych wnioskiem o ustalenie warunków zabudowy, nie mniejszej jednak niż 50,0 m.
2. określenie granic terenu objętego wnioskiem;
3. charakterystykę inwestycji, obejmującą:
a) określenie zapotrzebowania na wodę, energię oraz sposobu odprowadzania lub oczyszczania ścieków, a także innych potrzeb w zakresie infrastruktury technicznej, a w razie potrzeby również sposobu unieszkodliwiania odpadów, dokumenty od właściwych gestorów sieci potwierdzające, że istniejące lub projektowane uzbrojenie terenu jest wystarczające dla zamierzenia inwestycyjnego lub, w przypadku braku infrastruktury technicznej, umowy dotyczące zagwarantowania wykonania uzbrojenia terenu zawarte pomiędzy gestorem sieci a inwestorem (oryginał lub poświadczona kserokopia) – w szczególności, gdy teren nie jest zabudowany i uzbrojony lub gdy przedsięwzięcie wymaga zwiększonego zapotrzebowania. W przypadku braku możliwości dostawy wody z sieci wodociągowej i planowanej realizacji własnego ujęcia wody, należy dołączyć opinię hydrogeologiczną dotyczącą możliwości wykonania indywidualnego ujęcia wód podziemnych w celu właściwego zaopatrzenia planowanej inwestycji.
b) określenie planowanego sposobu zagospodarowania terenu oraz charakterystyki zabudowy i zagospodarowania terenu, w tym przeznaczenia i gabarytów projektowanych obiektów budowlanych oraz powierzchni terenu podlegającej przekształceniu, przedstawione w formie opisowej i graficznej,
c) określenie charakterystycznych parametrów technicznych inwestycji oraz dane charakteryzujące jej wpływ na środowisko.
Informacje z punktu 3.b) i c). należy nanieść na kopii wyżej wymienionej mapy, w czytelny niezmazywalny sposób (z wyłączeniem ołówka). Charakterystyka zabudowy i zagospodarowania terenu winna być spójna z treścią wniosku. W przypadku przedsięwzięć dla których wymagana jest decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dołączyć ostateczną kopię tej decyzja.
4. w przypadku lokalizacji składowiska odpadów:
a) docelową rzędną składowiska odpadów,
b) roczną i całkowitą ilość składowanych odpadów oraz rodzaje składowanych odpadów,
c) sposób gromadzenia, oczyszczania i odprowadzania ścieków,
d) sposób gromadzenia, oczyszczania i wykorzystywania lub unieszkodliwiania gazu składowiskowego.
TERMIN REALIZACJI W przeciągu 90 dni, a w przypadku budowy wolnostojącego, nie więcej niż dwukondygnacyjnego budynku mieszkalnego jednorodzinnego o powierzchni zabudowy do 70 m2, którego obszar oddziaływania mieści się w całości na działce lub działkach, na których został zaprojektowany, a budowa jest prowadzona w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych inwestora: nie później niż w ciągu 21 dni. |
SPOSÓB ZAŁATWIENIA SPRAWY Decyzja administracyjna. |
OPŁATY 598,00 zł od wniosku o wydanie decyzji o ustaleniu warunków. Zwolnieni z opłaty skarbowej są właściciel lub użytkownik wieczysty terenu, którego dotyczy wniosek oraz 17,00 zł w przypadku ustanowienia pełnomocnictwa), na konto bankowe Urzędu Gminy Zaniemyśl nr konta 47 9076 0008 2002 0070 0098 0001. |
TRYB ODWOŁAWCZY
Od decyzji służy odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Poznaniu, które wnosi się za pośrednictwem Wójta Gminy Zaniemyśl w terminie 14 dni od daty jej doręczenia.
Na podstawie art. 127a § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, w trakcie biegu terminu do wniesienia odwołania, Strona może zrzec się prawa do wniesienia odwołania. Z dniem doręczenia organowi administracji publicznej oświadczenia o zrzeczeniu się prawa do wniesienia odwołania przez ostatnią ze stron postępowania, decyzja staje się ostateczna i prawomocna.
DODATKOWE INFORMACJE
Decyzja o ustaleniu warunków zabudowy nie rodzi praw do terenu i nie narusza praw własności osób trzecich, a w stosunku do tego samego terenu decyzję o warunkach zabudowy można wydać więcej niż jednemu Wnioskodawcy. Decyzję o ustaleniu warunków zabudowy można przenieść, za zgodą Strony, na rzecz której została wydana, na rzecz innej osoby, jeśli przejmie ona wszystkie warunki wynikające z tej decyzji.