MIEJSCE ZAŁATWIENIA SPRAWY Urząd Miasta i Gminy Zaniemyśl |
Godziny otwarcia: poniedziałek 8.00 – 16.00 |
WYMAGANE DOKUMENTY DO ZAŁĄCZENIA (dostępne poniżej)
Zgłoszenie przydomowej oczyszczalni ścieków przed rozpoczęciem jej eksploatacji (druk do pobrania)
Załączniki:
TERMIN REALIZACJI Do 30 dni |
SPOSÓB ZAŁATWIENIA SPRAWY - |
OPŁATY - 120 zł - zgłoszenia przydomowej oczyszczalni ścieków przed rozpoczęciem jej eksploatacji - 17 zł - za pełnomocnictwo Zwolnione z opłaty skarbowej są zgłoszenia przydomowych oczyszczalni ścieków realizowane w związku z zabudową mieszkaniową. |
TRYB ODWOŁAWCZY
Nie ma zastosowania
DODATKOWE INFORMACJE
Przyjęcie zgłoszenia eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków następuje po zgłoszeniu Inwestora, który planuje rozpocząć eksploatację przydomowej oczyszczalni.
Na podstawie art. 152 ust. 1 oraz art. 378 ust. 3 pkt 3 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo Ochrony Środowiska oraz § 2 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 2 lipca 2010 r. w sprawie rodzajów instalacji, których eksploatacja wymaga zgłoszenia. Zgłoszeniu podlegają oczyszczalnie ścieków o przepustowości do 5m3 na dobę na potrzeby własnego gospodarstwa domowego lub rolnego w ramach zwykłego korzystania z wód. Eksploatujący oczyszczalnię jest obowiązany do dokonania zgłoszenia przed rozpoczęciem jej eksploatacji. Do rozpoczęcia eksploatacji oczyszczalni można przystąpić, jeżeli organ właściwy do przyjęcia zgłoszenia w terminie 30 dni od dnia doręczenia zgłoszenia nie wniesie sprzeciwu w drodze decyzji. Eksploatujący oczyszczalnie zobowiązany jest przedłożyć organowi właściwemu do przyjęcia zgłoszenia informację o rezygnacji z rozpoczęcia albo zakończenia eksploatacji, lub informację o zmianie danych ze zgłoszenia. Zgłoszenia takiego należy dokonać w terminie 14 dni od dnia rezygnacji z podjęcia eksploatacji , zaprzestania eksploatacji lub zmianie danych.
Zgodnie z art. 122 w związku z art. 37 ustawy Prawo wodne, w przypadku przekroczenia ram zwykłego korzystania z wód, konieczne jest uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego.
Zgodnie z art. 36 ust. 3 pkt 3 i 4 ustawy Prawo wodne - przekracza się ramy zwykłego korzystania z wód m. in. w przypadku: